Застосування дерев'яних ферм Mitek.

За час існування технології кріплення дерев’яних елементів конструкції за допомогою металевих зубчастих пластин, застосування цих конструкцій поширилося не лише на промисловий, але й на житловий та сільськогосподарський напрям будівництва.

Дахи житлових будівель.

Найбільш розповсюдженим напрямком зараз є проектування покрівель для житлових будівель. Це зручний спосіб зробити дах і самостійно його змонтувати не втративши при цьому в якості і красі. Також зручно використовувати ферми при реконструкції даху без відселення мешканців. Можна або відтворити контури даху і швидко встановити ферми замість старих крокв, або замінити плоский дах на скатний.

Дерев’яні конструкції (ферми) застосовують для влаштування дахів будь-якого виду та конфігурації. В основному це різноманітні скатні покрівлі, але також і плоскі дахи, і складні криволінійні поверхні. У нашій практиці крім звичайних скатних ми виготовляли купольні конструкції, рамні (портальні), арочні, а також дахи з просторово складними несиметричними поверхнями. Крім того, дерев’яні ферми активно використовуються для влаштування міжповерхових перекриттів в житловому будівництві.

Готовий мансардний поверх.

Окремим напрямком виділяється застосування ферм для влаштування мансардного поверху. Найчастіше це конструкція для надбудови поверху в готовому будинку при його реконструкції. За допомогою готових дерев’яних ферм можна швидко змонтувати цілий поверх одразу з дахом, при цьому не обмежуючись в архітектурному рішенні.

Також популярна технологія спорудження мансардного поверху на приватному будинку за допомогою цілої мансардної ферми одразу з міжповерховим перекриттям, яка стане каркасом даху, стін і перекриття.

Застосування на громадських і комерційних будівлях.

Оскільки ферма на МЗП може легко накрити проліт до 30м їх часто використовують для влаштування терас, для критих спортмайданчиків, стадіонів або сцен, для спорудження великих навісів на виробничих або торгівельних майданчиках, для влаштування складу. У нашому портфоліо проектів присутні найрізноманітніші приклади споруд:

  • Ресторанні зали та тераси;
  • Спортивні та ігрові майданчики;
  • Дахи сакральних споруд;
  • Трибуни та сцени;
  • Каркаси виробничих будівель;
  • Склади.

Одним з екзотичних варіантів застосування дерев’яних конструкцій є влаштування спортивних майданчиків зі смугою перешкод (наприклад для CrossFit, гірки, щогли, трампліни та інше.)

Є навіть приклади використання дерев’яних конструкцій для транспортної упаковки, наприклад, фіксації труб великого діаметру при перевезенні.

Сільськогосподарський напрям

Завдяки стійкості деревини до складних вологісних і хімічних умов в тваринницьких будівлях дерев’яні ферми і каркаси широко застосовуються в свинарниках, пташниках, спорудах для ВРХ, ферми використовують для різних навісів, для дахів в овочесховищах, і в будівлях для зберігання добрив (з особливо агресивним середовищем).

Каркаси для опалубки.

Окремим напрямком є застосування дерев’яних ферм для влаштування нестандартної опалубки, наприклад для великих архітектурних форм (консольні елементи, зали зі сферичною стелею, незвичайні конструктивні елементи), будівництво шляхопроводів, мостових опор і невеликих тунелів.

Підсумовуючи вищесказане: дерев’яні ферми прекрасно підходять для вирішення різноманітних архітектурних і технічних завдань.

Обмеження при використанні дерев’яних конструкцій зазвичай пов’язані з динамічними навантаженнями, або специфічними умовами експлуатації.