Мансардний дах

Чому обирають мансардний поверх?

  • Мансардні дахи користуються великою популярністю, оскільки збільшують корисну площу житла і надають естетичну завершеність будові;
  • Мансарда приваблива великою світлопроникністю, а також можливістю створення незвичайного, характерного для Західної Європи, облаштування будинку;
  • Її не тільки можна включити в проект нової будівлі, а й легко додати до готового житла;
  • Мансардний поверх може бути прибудований без відселення мешканців навіть під час найактивнішої фази будівництва.

Нижче ми розглянемо практичні сторони застосування дерев'яних каркасів для будівництва мансадного поверху.

За принципом влаштування, мансардна ферма може бути двох типів: з міжповерховим перекриттям і з опиранням на аттикову стіну.

Мансардна ферма з міжповерховим перекриттям.

Схожа на горищні ферми, але проектується з урахуванням навантажень для житлового приміщення. За допомогою її нижнього пояса утворюють міжповерхове перекриття будинку. При чому нижній пояс в залежності від величини прольоту може бути трьох видів: просто з дошки (балки), у вигляді паралельно-поясної ферми з дерев'яними розкосами або у вигляді ферми на posi-елементах. Про те, що таке posi-ферми, можна почитати тут.

Таку конструкцію зручно використовувати для швидкого спорудження мансарди. Після установки ферм в проектне положення, Ви отримуєте готове приміщення, контури якого відразу очевидні, і каркас, готовий до утеплення і обшивці. Якщо нижній пояс ферми виконати у вигляді ферми перекриття, то в ньому можна буде пропустити комунікації, і не займати ними простір кімнат. Також при проектуванні дерев'яного каркаса для мансардного поверху, одразу роблять комірки під мансардні вікна, димар, вентканали і під сходи.

Мансарда з частково спорудженими несучими (аттиковими) стінами .

 Якщо за задумом архітектора в мансарді частина стіни має бути зведена в камені (цегла, газоблок і ін.), то дерев'яна ферма в цьому випадку виконує функцію крокв і перекриття для стелі. Ферма, яка опирається на аттикову стіну, використовується за наявності залізобетонного перекриття або монолітного пояса, який сприйме на себе розпірне навантаження. Приклади таких ферм дивіться нижче на фото:

Якщо у вас залишилися питання телефонуйте (044) 209-17-61, (067) 467-10-55 або залишіть свій номер для зворотнього дзвінка:

Замовити дзвінок

Якщо ви вже маєте готовий проект, і бажаєте розрахувати вартість конструкцій, заповніть форму для розрахунку:

Розрахувати вартість

[widgetkit id=11 title="Приклади наших робіт"]

UA RU