Ідеально для сільськогосподарських об'єктів

ЧОМУ САМЕ ДЕРЕВ'ЯНІ КОНСТРУКЦІЇ?

Застосувуючи готові кроквяні конструкції для покрівлі ви досягнете наступних переваг:

зменшення інвестицій - оптимізоване використання деревини зменшує вартість кроквяної ферми, дерев'яні конструкції, зазвичай коштують, у 2-3 рази дешевше, ніж сталь.

• ферми з прольотом між стінами до 30 м без використання допоміжних опор.

• висока точність виготовлення конструкції - ферми виготовляються на спеціальному обладнанні, розташування стрижнів конструкції розраховується на сертифікованому програмному забезпеченні. В результаті ферма маєгарантовану несучу спроможність.

• загальна вартість відома на початку будівництва - оцінка вартості всієї конструкції передує виробництву і підписанню договору, інвестор знає кінцеву вартість ферм вже на стадії проектування (в той час як при традиційному підході, наймаючи робітників, ми маємо справу з відносною ціновою пропозицією, яка залежить від багатьох компонентів, наприклад: вартість деревини, транспортування, відходи, робота майстрів, інструменти, антисептики і т.д. ..)

зручність і швидкість монтажу - інвестор отримує конструкцію разом з проектом та інструкцією по збиранню готових елементів на даху, що у разі відмови від послуг монтажної бригади, дозволить виконати монтаж самостійно

• гнучкий та індивідуальний підхід до кожної конструкції - проектування і виготовлення конструкцій відповідно до потреб клієнта,

• невелика вага - вага однієї ферми з прольотом 12 метрів, як правило становить 70 - 80 кг, це дозволяє відмовитися від використання важкої підйомної техніки, і зробити легкі фундаменти і стіни,

стійкість до агресивного середовища - деревина порівняно зі сталлю не руйнується під впливом аміаку і сечовини, які виникають на тваринницьких виробництвах, в пташниках, свинарниках, стайнях, і т.д., ці гази викликають корозію сталі, і в той же час певним чином просочують деревину, додаючи їй міцності.

• у випадку пожежі дерев'яні конструкції зазвичай довше, ніж сталь зберігають свої властивості і відповідають умовам міцності, багато хто не розуміє, що металева конструкція при відкритому полум'ї швидко досягає межі текучості і втрачає стійкість,

• створення кращого мікроклімату у приміщеннях,

• можливість виготовлення ферм, в яких нижній пояс буде одночасно несучою конструкцією стелі - що дозволить виділити додаткове місце під дахом, наприклад, для зберігання сіна.

• можливість продовження будівельного сезону, так як існує можливість будівництва даху взимку

НА ЯКИХ ОБ'ЄКТАХ ВАРТО ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЕРЕВ'ЯНІ КРОКВЯНІ ФЕРМИ?

• корівники
• свинарники
• стайні
• пташники
• манежі
• зерносховища
• навіси для агротехніки
• загони для тварин
• покрівлі будівель

ЯК ВИБРАТИ ФЕРМУ?

Оскільки конструкції індивідуально розробляються для кожної окремої будівлі, є практично необмежені можливості виготовлення з регулюванням під ваші потреби. Найбільш поширені типи ферм для сільськогосподарських будівель:

А. ДЕРЕВ'ЯНІ КРОКВЯНІ КОНСТРУКЦІЇ НА ЦЕГЛЯНИХ СТІНАХ

Така конструкція може мати трикутну форму, або форму "ножиці", у разі якщо інвестору необхідно збільшити висоту внутрішньої частини будівлі. Конструкція даху монтується на стіни, побудовані з цегли або з бетонних елементів. Ось деякі приклади:

(монтаж ферми типу «ножиці»)

(світловий ліхтар над залом)

(основна будівля з навісом)

(свинарник, трикутна ферма)

B. ВЕРХНЯ ЧАСТИНА СТІНИ І ДАХУ З ДЕРЕВ'ЯНИХ КОНСТРУКЦІЙ

Це більш складна конструкція будівлі рекомендується нами, у випадку, якщо на об'єкті є готова цегляна стіна з висотою 1,5 або 2 м, наприклад, в корівниках, конюшнях та інших будівлях для великих тварин, а також у сховищах для зерна або техніки. Перевага такого будівельного рішення в тому, що в місцях, найбільш схильні до механічних пошкоджень, впливу гною або тиску від зерна знаходиться цегляна стіна, а у верхній частині - дерев'яна конструкція, яка коштує дешевше, ніж в кам'яна кладка:

навіс для техніки або зерносховище

У цьому випадку, ми об'єднуємо найнижчу ціну з високою економічною ефективністю!

С. БУДІВЛІ З ГОРИЩЕМ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ СІНА, КОРМІВ ТА ІН.

Варто скористатися можливістю створення замість звичайної гратчастої ферми, ферми із затяжкою. Таким незатратним способом отримуємо додаткову площу під дахом, яку можна використовувати на свій розсуд.

(сховище сіна над стайнею)

(стайня з горищним приміщенням для сіна)

D. ПРИБУДОВИ ДО ІСНУЮЧОЇ БУДІВЛІ - НАПРИКЛАД МАЙДАНЧИКИ ДЛЯ ВИГУЛУ КОРІВ

Наші конструкції також можуть бути використані в якості навісу, наприклад, майданчик для вигулу корів, у разі якщо немає необхідності будувати повноцінний об'єкт. Таке рішення є самим недорогим, оскільки оплачується тільки вартість виготовлення опор і конструкцій даху.

(навіс при існуючому корівнику)

(навіс над майданчиком для вигулу)

E. КАРКАСНІ КОНСТРУКЦІЇ

конструкції манежу

(манеж для коней)

Найдешевший спосіб зведення об'єкта - це застосування рамної конструкції. Скрізь, де немає необхідності, захисту нижньої частини стіни, таке рішення підходить найкраще. Експлуатаційні властивості залишаються нарівні з традиційними стінами, а ціна рамної конструкції незрівнянно нижче!

-15% для покрівельників

Праґма оголошує постійну акцію "-15% для покрівельників".

Якщо ви працюєте у будівельній компанії або маєте бригаду майстрів, і раніше не використовували деревяні ф'ерми Mitek, ми пропонуємо заохочувальну знижку 15% на перший об'єкт і вигідні умови для наступної співпраці.

Читати повністю

Дах для свинарника

Перші споруди нуклеусу, а саме приміщення маточника та дорощування поросят у 2012–2013 рр., ТОВ «СЦС» збудувала з матеріалів і за допомогою обладнання, що були привезені з Німеччини від компанії Gillig + Keller GmbH, яка спеціалізується на будівництві сучасних енергоефективних сільськогосподарських споруд. На час будівництва перших двох об’єктів рішення закупити й транспортувати всі потрібні матеріали з Німеччини було економічно вигідним, але на час зведення третьої виробничої будівлі у 2014 році після значного зростання курсу євро до гривні та підвищення митних зборів закупівля німецької продукції почала вимагати більших інвестицій, тому керівники ТОВ «СЦС» вирішили знайти альтернативу для частини будівельних матеріалів на вітчизняному ринку.

Замінити абсолютно все наразі неможливо, передусім тому, що багатьох аналогів на українському ринку просто немає, або ж вони значно поступаються німецьким матеріалам якістю. Наприклад, внутрішню енергостіну з унікальною запатентованою технологією пасивного нагрівання повітря, що надходить, купили в Німеччині, незважаючи на високу вартість. Така конструкція стін дозволяє підтримувати у свинарнику сталу й достатню температуру повітря взимку без додаткового опалення. Також не припиняється подача свіжого повітря та виведення відпрацьованого, отже, у приміщенні буде ідеальний мікроклімат без додаткових витрат. Тобто інвестиції в енергоефективність швидко себе виправдають.

Виготовлення дерев'яних ферм

Однак одну з основних конструкцій каркаса будівлі все ж таки вдалося замінити. Для даху використали конструкції від українського виробника.

Відповідно до німецького проекту каркас даху мав складатися з дерев’яних ферм зі з’єднаннями на металевих зубчатих пластинах з оцинкованої сталі. Суворі вимоги до конструкцій від постачальника технології Gillig + KellerGmbH значно утруднювало процес пошуку гідного виконавця робіт.

Вимоги до конструкції даху такі:

· перекрити 17-метровий проліт, не використовуючи проміжні опори;
· ферми мають бути дерев’яними зі з’єднаннями елементів на металевих зубчатих пластинах з оцинкованої сталі;
· конструкція має відпо відати будівельним нормам, тобто витримувати всі види навантажень, що передбачені у проекті.

Монтаж ферм

Після тривалих порівнянь і перевірок була обрана компанія «Прагма», яка спеціалізується на проектуванні та виготовленні дерев’яних будівельних конструкцій на металевих зубчатих пластинах.

Інженери ТОВ «Прагма» розробили й адаптували до німецького аналогу проект ферм із загальним габаритом 17 м, узгодили характеристики матеріалів, що використовуватимуться, та запустили процес виробництва.

Варто зауважити, що ферма завдовжки 17 м перевищує допустимий транспортний габарит, що призводить до додаткових витрат часу та коштів, пов’язаних з отриманням дозволів і супроводом вантажу. Щоб уникнути зайвих витрат, замовник запропонував виготовити конструкції поруч із будівельним майданчиком і надав у користування робітників «Прагми» заводський цех, куди й перевезли обладнання та матеріали. Таким чином, транспортні витрати були знижені в 15 разів.

Ферми у проектному положенні

Послуга з транспортування обладнання та матеріалів, а також виготовлення великопрольотних дерев’яних конструкцій на об’єкті замовника є унікальною на українському ринку.

Монтаж ферм працівники будівельного відділу ТОВ «СЦС» виконали самостійно.

Загалом розробка й адаптація проекту, виготовлення конструкцій та їх монтаж, були виконані у встановлені строки, а саме за 45 днів.

Змонтований каркас даху

Чому замовник обрав технологію із застосуванням дерев’яних конструкцій

Компанія «Селекційний Центр Свинарства» обрала надійну німецьку технологію будівництва від Gillig + KellerGmbH, яка вже 30 років спеціалізується на будівництві тваринницьких споруд на всій території Німеччини. Всім відомо як раціонально німці ведуть своє господарство та прагматично підходять до технологій.

У будівлях за проектами Gillig + Keller GmbH кожен елемент і матеріал продумано й обґрунтовано.

Аргументи на користь дерев’яних конструкцій:

· Дерево не кородує. Найбільшою проблемою у свинарниках й інших спорудах для тваринництва є аміачні випаровування, які призводять до корозії та пошкодження конструкцій. Саме тому опірні конструкції роблять із дерева (для даху і стін) і металу з гарячим цинкуванням (для колон);

· Дерево зберігає правильну геометрію. Деревина на відміну від металу має невеликий коефіцієнт лінійного розширення, тому за зміни температури зовнішнього середовища всі огороджувальні конструкції, що закріплені на дерев’яному каркасі, залишаться на своїх місцях, не виникне зазорів і деформацій.

· Дерево зберігає мікроклімат. Деревина має малу теплопровідність, тому в разі різкої зміни температури на ній не утворюється конденсат в такій кількості, як на металі, а враховуючи спільну роботу з іншими матеріалами, не виникає непередбачуваного замокання.

· Дерево зручне в роботі. Завдяки невеликій вазі великопрольотної конструкції під час монтажу можна застосовувати кран із невеликою вантажопідйомністю. Також значно пришвидшується монтаж.

· Можна будувати взимку. Оскільки дерев’яні конструкції під час монтажу не потребують особливого температурного режиму, їх можна встановлювати і в мороз. Звісно, для цього має бути готовий фундамент і випуски для кріплення конструкцій.

· Прольоти від 8 до 30 м. Професій-не проектування дозволяє створювати надійні конструкції для прольотів у межах 30 м без проміжних опор.

Вебінар Mitek

"Дерев'яні ферми на металевих зубчатих пластинах для будівництва і реконструкції"

Дивитися фрагмент вебінару от 08.11.2016.

Читати повністю