Будівництво каркаса теплиці

Домашні теплиці на основі дерев’яних конструкцій Mitek – можливості, особливості, доступність

За наявності земельної ділянки будь-який бажаючий може спорудити теплицю. І підстави на те у кожного свої: отримати урожай раніше терміну, забезпечити сім’ю свіжою продукцією протягом року або навіть створити прекрасну оранжерею з екзотичними рослинами просто так, для душі. Дачники або заміські мешканці вибирають тип конструкції залежно від мети і фінансових можливостей.

Пропонуємо розглянути кілька видів теплиць, створених на основі нових технологій. З одного боку – вони доступні за ціною, з іншого – відповідають багатьом побажанням щодо якості. Інженери компанії «Праґма» рекомендують звертати увагу на такі критерії:

  • сезон використання;
  • надійність каркаса (кількість сезонів, які він може прослужити);
  • матеріали покриття і догляд за ними;
  • вид фундаменту;
  • простота монтажу.

Види теплиць, які можна створити на основі технології Mitek

Парники – це невеликі неопалювальні споруди, призначені для вирощування зелені або розсади та захисту її від заморозків. Зазвичай створюються у формі арки з оцинкованих прутів і покриваються плівкою або агроволокном. Але такі парники недовговічні, тому компанія Праґма пропонує виготовляти каркас з дерев’яних конструкцій, з’єднаних металозубчастими пластинами (МЗП).

На відміну від металевих конструкцій, вони екологічні, й на них не осідає конденсат. А на відміну від саморобних дерев’яних каркасів, вони міцні йі розраховані на багаторічну експлуатацію. Парники з дерев’яних виробів на МПЗ можуть мати не тільки арочну, а й двосхилу форму, легко збираються в домашніх умовах. Покриваються вони не тільки плівкою або агроволокном, а й комірчастим полікарбонатом. Оскільки дерево обробляється біозахистом, воно не піддається гниттю, роз’ їданню комахами, грибками.

Теплиці, оранжереї, зимові сади – більш міцні, часто опалювальні будівлі, у яких можна цілий рік вирощувати урожай або розводити квіти, рідкісні рослини, які ростуть зазвичай в теплих кліматичних умовах.

Конструкція теплиці складається з даху, каркаса і покриття. Для даху можна використовувати надійні дерев’яні кроквяні ферми на МЗП. Для каркаса – металеві або дерев’яні колони, а також стіновий каркас з дерев’яного бруса. Для покриття застосовують полікарбонат або скло.

Короткі характеристики покриттів для теплиць

  • Плівка – найдоступніший матеріал для тепличних споруд. Він простий у використанні та не вимагає особливих навичок під час монтажу. На жаль, поліетилен провисає і навіть рветься під рясними сніговими опадами, градом, може бути зміщений сильним поривом вітру, а також руйнується від сонячних променів. Тому служить недовго, вимагає періодичної заміни, та й використання його можливе тільки в теплий період року.
  • Агроволокно – сучасний матеріал, що нагадує тканинне полотно. Він пропускає повітря, не утворює конденсат, більш ефективно захищає рослини від заморозків, оскільки краще утримує тепло. Таким чином, він підвищує врожайність на 20-30%. Так само як і плівку, агроволокно використовують тільки в сезон.
  • Сотовий полікарбонат – міцний і в той же час гнучкий полімерний пластик з достатньою світлопроникністю. Має хорошу теплоізоляційну здатність завдяки повітряному прошарку в сотах. Якісний матеріал практично не має недоліків і підходить для цілорічного використання. Зверніть увагу! Полікарбонат легко кріпиться до деревини саморізами. Додатково свердлити отвори, як в металі, не потрібно. Єдина умова – кріплення краще робити крізь гумові шайби, інакше матеріал може розтріскатися в місцях з’єднань від концентрованого навантаження.
  • Скло – володіє високою проникністю для сонячних променів, необхідних рослинам для фотосинтезу. Склом звичайно покриваються опалювальні теплиці, оскільки воно краще утримує тепло всередині приміщення і має достатню міцність, щоб витримувати зимові опади.

Мінуси: вартість склопакетів вища за інші матеріали, та й будівництво скляної теплиці – процес трудомісткий, вимагає досвіду. Зате така споруда ефектно виглядає та ідеально підходить для створення райського куточка.

Як виготовити теплицю за технологією MiTek

Ви можете спорудити теплицю самостійно за кресленнями, які ми надамо вам при замовленні наших готових заводських конструкцій на МЗП. Якщо ви не маєте змоги займатися будівництвом або цей процес не викликає у вас ентузіазму, замовляйте монтаж теплиці у наших фахівців.