Дерев'яні кроквяні ферми. Кроквяна система.

Кроквяна ферма – це несуча система скатного даху. Вона складається з поясів (верхнього і нижнього), вертикальних стійок і розкосів. Основне її призначення – витримувати значну вагу покрівлі, вітрові навантаження, зливові, талі води, зимові опади. Водночас конструкція має розподіляти загальне навантаження на несучі стіни, не тиснучи на них з надмірною силою. Отже, кроквяна система повинна відрізнятися з одного боку стійкістю і надійністю, з іншого – легкістю.

Кроквяна Ферма в технології Мitek

З метою об єднання цих двох цілей була розроблена технологія Мitek. З її допомогою можна зводити дахи з надійним дерев’яним каркасом, а також будь-які інші конструкції з дерева.

Передумови виникнення технології Мitek

Ідея швидкого зведення дерев’яних будинків з мінімальними витратами вперше з’явилася в Америці. Інженери-винахідники, які запропонували найкращі розробки, що дозволяють економно витрачати матеріали, отримали визнання світового рівня і стали мільйонерами в найкоротші терміни. Серед них виділилися Уолтер Меленпах (розробник гідравлічного преса для дерев’яних будівельних матеріалів) і Джон Джуреіт (винахідник металевих з’єднувальних елементів).

У 1985 році вони об’єднали свої компанії, створивши потужну корпорацію з дивовижною синергією, яка стала світовим лідером у своїй галузі. Одним з основних напрямків виробництва є дерев’яні кроквяні ферми. У 2008 році компанія Мitek відкрила свою філію в Європі. Таким чином технологія прийшла в Україну.

Що собою являє технологія Мitek

Технологія Мitek – це комплексний підхід до виготовлення і зведення будь-яких дерев’яних конструкцій, що складаються з 3-х компонентів:

 • проектування об’єкта за допомогою програмного забезпечення;
 • виготовлення дерев’яних деталей за допомогою спеціалізованого обладнання;
 • надійне з’єднання елементів конструкції за допомогою металевих зубчастих пластин.

Переваги нової технології

Металеві зубчаті пластини для з’єднання елементів ферм

Дерев’яні кроквяні ферми з прольотом 16м

Ферми з прольотом 10м

Сучасні технології дозволяють виготовляти кроквяні ферми промисловим способом у мінімальні терміни. Завдяки їм процес складання каркасу даху займає лічені години, оскільки зводиться до двох складових: установки ферм та їх закріпленню (з урахуванням просторової розшивки).

Виготовлення кроквяних ферм

Додаткові переваги кроквяних ферм, створених на основі Мitek:

 • можливість створювати конструкції будь-яких бажаних форм: односхилі, подвійні, вальмові, мансардні, арочні, багатощипцеві, купольні та інші;
 • монтаж кроквяної системи для невеликого об’єкту проводиться без підйомного крана, що дозволяє економити на оренді обладнання;
 • кроквяну конструкцію на МЗП можна застосовувати в найрізноманітніших галузях: для цивільного, промислового, сільськогосподарського будівництва, котеджів, надбудови мансардних поверхів або будівництва багатоквартирних будинків;
 • конструкція кроквяної системи настільки відрізняється високою надійністю, що дає можливість залишати проліт між балками до 30 м без проміжних опор;
 • високоякісні характеристики конструкцій дозволяють гарантувати тривалий термін служби – 50 років.

Монтаж кроквяної системи свинарника

Монтаж кроквяної системи приватного будинку

Чи є у технології Мitek недоліки?

Кроквяна система, виготовлена відповідно до інструкції із застосуванням рекомендованих матеріалів, не має недоліків. Основною проблемою клієнтів може бути тільки недобросовісна компанії, що порушує технологію.

Запорука якісної продукції:
 • професійне проектування;
 • використання якісної деревини (компанія «Праґма» використовує сосну 1-го сорту, вологістю 18-20%);
 • виготовлення металозубчастих пластин тільки за оригінальною технологією ( в іншому випадку їх розрахунок буде неправильним); використання сертифікованих МЗП, виготовлених згідно з вимогами американської технології MITEK;
 • ідеально підігнані вузли кроквяної системи (досвід наших майстрів дозволяє виконувати це завдання максимально якісно).

Кроквяні системи для дахів з криволінійними поверхнями