Застосування дерев'яних ферм Mitek для житлових будівель.

У цьому матеріалі ми коротко розповімо, де і навіщо застосовують дерев’яні ферми при будівництві житлового будинку.

Дах зі схилами

Найпоширеніший варіант – це дерев’яна кроквяна система. Тобто конструкція даху, яка буде збиратися з готових кроквяних ферм (докладніше прочитати про цю конструкції можна тут). Це може бути не тільки скатна або плоский дах, а й будь-який архітектурний каприз.

На відміну від звичайних крокв, ферми Mitek – більш технологічний продукт. Геометрично вивірена конструкція створить рівні площини для майбутнього даху. Крім покриття, до ферм зручно кріпити підшивку стелі, оскільки нижній пояс ферм виконує роль стельового перекриття (конструкції стелі), і також зручно стелити утеплювач в проміжки між фермами (при цьому не має значення в площині верхнього чи нижнього пояса).

Плоский дах

У такому типі покрівлі використовують ферми, які виглядають як паралельно-поясні. Вони мають мінімально-допустимий ухил для організації внутрішнього водостоку, а саму конструкцію зазвичай ховають за високим парапетом або за фасадним оздобленням.

Міжповерхове перекриття

Ферми Mitek також застосовують в якості міжповерхових перекриттів. Детально про це можна прочитати в статті присвяченій паралельно-поясним фермам