Мансардний дах

Чому обирають мансардний поверх?

  • Мансардні дахи користуються великою популярністю, оскільки збільшують корисну площу житла і надають естетичну завершеність будові;
  • Мансарда приваблива великою світлопроникністю, а також можливістю створення незвичайного, характерного для Західної Європи, облаштування будинку;
  • Її не тільки можна включити в проект нової будівлі, а й легко додати до готового житла;
  • Мансардний поверх може бути прибудований без відселення мешканців навіть під час найактивнішої фази будівництва.

Мансардний поверх. Двосхилий дах зі “шпаківнями”.

Влаштування мансарди з допомогою дерев’яних ферм.

Нижче ми розглянемо практичні сторони застосування дерев’яних каркасів для будівництва мансадного поверху.

За принципом влаштування, мансардна ферма може бути двох типів: з міжповерховим перекриттям і з опиранням на аттикову стіну.

Мансардна ферма з міжповерховим перекриттям.

Схожа на горищні ферми, але проектується з урахуванням навантажень для житлового приміщення. За допомогою її нижнього пояса утворюють міжповерхове перекриття будинку. При чому нижній пояс в залежності від величини прольоту може бути трьох видів: просто з дошки (балки), у вигляді паралельно-поясної ферми з дерев’яними розкосами або у вигляді ферми на posi-елементах. Про те, що таке posi-ферми, можна почитати тут.

Таку конструкцію зручно використовувати для швидкого спорудження мансарди. Після установки ферм в проектне положення, Ви отримуєте готове приміщення, контури якого відразу очевидні, і каркас, готовий до утеплення і обшивці. Якщо нижній пояс ферми виконати у вигляді ферми перекриття, то в ньому можна буде пропустити комунікації, і не займати ними простір кімнат. Також при проектуванні дерев’яного каркаса для мансардного поверху, одразу роблять комірки під мансардні вікна, димар, вентканали і під сходи.

Мансарда з частково спорудженими несучими (аттиковими) стінами.

 Якщо за задумом архітектора в мансарді частина стіни має бути зведена в камені (цегла, газоблок і ін.), то дерев’яна ферма в цьому випадку виконує функцію крокв і перекриття для стелі. Ферма, яка опирається на аттикову стіну, використовується за наявності залізобетонного перекриття або монолітного пояса, який сприйме на себе розпірне навантаження. Приклади таких ферм дивіться нижче на фото:

Приклади наших робіт: