Тут ми наводимо приклади дерев’яних ферм які можуть застосовуватися у каркасах даху.

Кожна ферма проектується індивідуально в залежності від розмірів прольоту, типу опори, навантажень на ферму від покрівельних матеріалів та від опадів. Перерізи бруса та його розташування, розмір пластин та їх положення будуть відрізнятися у кожному з проектів.
Але обриси ферм для типових рішень будуть схожими.

Односхилі ферми

Односхилі ферми можуть бути самостійним формотворчим елементом для односхилого даху, чи одним з елементів більш складного каркасу.

Паралельно-поясні ферми

Паралельно-поясні ферми можуть використовуватися і для міжповерхових перекриттів, і для покрівлі. Ззовні виглядають схоже, але різниця існує і полягає у інженерних розрахунках. При проектуванні міжповерхового перекриття додатково враховують частоту коливання конструкції, щоб уникнути резонансу.

Ферма для плоских покрівель має малопомітний ухил для організації внутрішнього водостоку. 

Ферма для перекриття між поверхами.

Для покрівельних каркасів.

Двосхилі ферми

Симетрична ферма

Несиметрична ферма

Мансардна ферма

Арки

Трапецієподібна ферма.

Тапецієподібні ферми використовують для вальмового чи шатрового даху. За достатнього кута нахилу покрівлі, можна зробити горище чи мансардний поверх у просторі піддашшя.

Ферма-ножиці

Ферма-ножиці додає архітектурної виразності в інтер’єрі. З їх допомогою зручно зробити стелю з нахилом. Особливо чарівно виглядають відкриті ферми у великопрольотних спорудах, наприклад у спортзалах чи кінних манежах.

Купольні та радіальні конструкції

Такі типи конструкцій не мають типових обрисів, але часто використовуються у елементах покрівель.