Ферми за технологією MiTek.

Mitek – це назва американської компанії, постачальника технології з проектування і виробництва дерев’яних ферм на запатентованих з’єднувальних елементах – металевих зубчастих пластинах.

Дерев’яні ферми, виготовлені за технологією Mitek застосовуються для зведення покрівельного каркасу при будівництві приватних будинків, будівель промислового і сільськогосподарського призначення, а також для виробництва стінових панелей, ферм рамного типу (ангар), ферм для міжповерхових перекриттів, а також у виготовленні формоутворюючих каркасів для опалубок бетонних конструкцій.

Три основні елементи комплексного інженерного рішення за технологією Mitek:

  • Проектування у програмному забезпеченні Mitek. Використовується для швидкого і точного проектування ферм з урахуванням всіх навантажень, які будуть впливати на конструкцію: сніг, вітер, вага покриття, характеристичні тимчасові навантаження (наприклад, від ваги людей). Також програма враховує комбінації навантажень і вибирає для розрахунку найекстремальнішу.
  • Висока точність нарізки дерев’яних елементів за допомогою обладнання Mitek.
  • Надійне з’єднання на металевих зубчатих пластинах MiTek, що запресовуються в ферму.

Відповідність до державних норм

Процес проектування конструкцій обов’язково відбувається відповідно до державних будівельних норм і стандартів України. Обов’язково враховуються навантаження згідно з останніми виданим ДБН – державним будівельним нормам.

З чого складається дерев’яна ферма Mitek?

Проектування

Технологія Mitek

Кожну конструкцію відповідально проектують в програмному комплексі від компанії Mitek, на момент написання статті найсучаснішим комплексом є PAMIR. Наші інженери мають сертифікати проектування в системі Pamir, і використовують ліцензійну версію програми. У ній в процесі проектування виконують розрахунок на міцність, прогин і стійкість конструкції, виконують розкрій дерев’яних елементів, а також підбирають розмір і положення пластини індивідуально для кожного вузла.

Деревина

Технологія Mitek

На нашому виробництві кроквяні ферми виготовляють з деревини хвойних порід (сосни або ялини), класу С22 відповідно до EN 14081-1:2005 з вологістю ±20%.

Пластини MiTek

Технологія Mitek

Запатентовані зубчаті пластини MiTek виготовляються з оцинкованої сталі або з нержавіючого сплаву (останні застосовують для споруд з особливо агресивним середовищем), мають безліч типорозмірів в залежності від ширини і довжини пластини, і різне маркування, що несе в собі інформацію про призначення пластини (для запресовування чи для монтажного вузла), про товщину сталі і довжину виштампуваних зубів.

Типи пластин

Для виробництва дерев’яних ферм «Прагма» використовує такі типи металевих зубчатих пластин:

Тип пластини (маркування)Товщина металаДовжина «зуба» (шипа)
T150 MIT1,5 мм15 мм
M142 мм20 мм
M16H1,5 мм20 мм
FSP14 (для укрупнення на будмайданчику)2 мм20 мм

Виробництво

  1. Дерев’яний брус розпилюється на заготовки відповідо до креслень;
  2. Дерев’яні заготовки (елементи ферми) просочуються у розчині антисептика;
  3. Просочені і висушені елементи розкладаються на магнітних столах Mitek, і фіксуються в проектному положенні;
  4. У вузлах майбутньої ферми розкладають металеві зубчаті пластини, і вдавлюють їх за допомогою гідравлічного С-подібного преса;
  5. Готові ферми зв’язуються пачками для безпечного транспортування на об’єкт.

Навіщо потрібні пластини Mitek?

З’єднання виконане на пластині Mitek нагадує безліч цвяхів вдавлених у волокна деревини. При цьому такий спосіб кріплення набагато надійніший аніж клей чи з’єднання на простих цвяхах. Вузол дерев’яної ферми запресований з двох боків, а “зуби” пластини щільно входять в волокна деревини і з’єднання стає нерозбірним. Дерев’яні деталі міцно зафіксовані в проектному положенні, і не мають сзувів, тому точно передають зусилля, що виникають від навантажень. Ця особливість технології дозволяє виконати зрощування деревини в разі недостатньої природної довжини дошки.

Креслення

Разом з комплектом дерев’яних ферм замовник отримує монтажні креслення, в яких детально описані схеми установки ферм з тривимірними моделями та специфікації елементів, показані вузли з точним поясненням, як і де використовувати кріплення, що включені до комплекту поставки.

Переваги технології Mitek

  • Мансардна ферма. Дах+стеля або мансарда+стеля – два в одному. Технологія Mitek дає можливість робити ферми, які являють собою конструкцію даху з горищним приміщенням, і стеля для приміщення, що розташоване знизу;
  • Економія часу під час монтажу завдяки готовим конструкціям;
  • Розширення сезону будівництва – можливий монтаж взимку;
  • Екологічність матеріалу. У спорудах з дерева людина відчуває себе природно і комфортно;
  • Точні розміри всіх елементів усувають невідповідності на будівельному майданчику, прискорюють монтаж і забезпечують точні площині даху, і як наслідок рівні поверхні дуже допомагають при укладанні покрівельних матеріалів;
  • Ферми з дерева легкі (у порівнянні з металом чи залізобетоном), тому несучі конструкції будівлі будуть дешевшими;
  • Можна виготовляти різні каркаси, наприклад формоутворюючі елементи для опалубки мостових конструкцій;
  • Повна конструкторська документація і 3D візуалізації каркасів даху до початку будівництва, виключають будь-які сумніви і дають впевненість в остаточному результаті. Також замовник отримує проект на конструкції даху, складову архітектурного проекту для отримання дозволу на будівництво;
  • Ферми для перекриття великих прольотів без проміжних опор – до 30 м;
  • Збереження тепла – дерев’яна ферма не повинна перебувати в теплій частині приміщення, її можна вивести назовні, і покласти теплоізоляцію тільки по нижньому поясу ферми, а не по схилу даху, як в металевих фермах;
  • Остаточна ціна за каркас даху відома перед початком будівництва;
  • Якісні матеріали для виробництва ферм дають впевненість в надійності конструкції;
  • Процес збирання каркасу простий, тому монтаж виконується дуже швидко. Складні об’єкти збираються кваліфікованими монтажниками, а невеликий простий дах приватного будинку можна зібрати самостійно;
  • Дерев’яні кроквяні ферми за технологією Mitek дозволяють накривати майже всі об’єкти, наприклад приватні будинки, навіси, багатоквартирні будинки, спортивні майданчики, манеж для верхової їзди, склади, сільськогосподарські об’єкти та інші великі, просторі приміщення.

Ліцензія від Mitek

Ліцензійне програмне забезпечення. Проектувальники Прагма виконують розрахунки і конструювання ферм в останній версії програмного забезпечення, а саме в програмі “Pamir”, що вийшла в 2017р. Проектувальники щорічно підвищують кваліфікацію і отримують сертифікат Mitek на проектування конструкцій.

Сертифіковані пластини. Пластини з запатентованого сплаву і з заданими характеристиками – це запорука надійних з’єднань, тому важливо на практиці використати таку саму пластину, що закладена в розрахунку під час проектування. Перевірити достовірність легко: на кожній пластині нанесене гравірування з маркуванням. Нижче на фото наведені приклади:

Устаткування Mitek. Для виробництва дерев’яних ферм за технологією Mitek, Прагма використовує систему магнітних столів і гідравлічні С-преси (50т і 30т) для пресування пластин.

Наведені вище факти підтверджують, що Прагма є офіційним користувачем технології Mitek, і це можна легко перевірити на офіційному сайті mitek.ua.