Будівництво пташника, птахоферми, птахофабрики із застосуванням технології Mitek

Зміст

Використання дерев’яних конструкцій за технологією Mitek в будівництві промислових пташників, птахоферм, птахофабрик. Основні переваги

Кожен птах має свої особливості догляду та вирощування, але усім видам треба забезпечити належні умови життя: можливість безперешкодно пересуватися в межах виділеного майданчика, приплив свіжого повітря, постійну температуру при будь-якій погоді і оптимальне освітлення. Це дозволяє птахівникам вести рентабельний бізнес.

В основному вирощують різноманітних свійських птахів: курей, індиків, цесарок, гусей, качок та інших.

Можна довго говорити про фактори які забезпечують правильні умови утримання птахів, але на наш погляд, погляд будівельників, найважливіший – це будівля, що відповідає сучасним технологічним рішенням для птахівництва.

Пташник ПП «Гові», Львівська обл. Покрівельний каркас виконаний компанією «Праґма».

Пташник з дерев’яними покрівельними фермами.

З власного досвіду можемо виділити два підходи українських птахівників: реконструкція з переоснащенням та нове будівництво.

Реконструкція, переоснащення або реконструкція з розширенням старої будівлі під пташник.

Можна сказати, що на сьогодні – це основний підхід. Для переобладнання старої (ще радянської) будівлі, як правило, необхідно розібрати старий дах, прибрати проміжну опору, переробити стінові прорізи, зробити монолітний з/б пояс, і встановити дерев’яні кроквяні ферми прольотом від 8 до 18 метрів. При реконструкції будівель більшої ширини, можна влаштувати проміжну опору, це дозволить зменшити вартість дерев’яних ферм (до 1,6 разів), і не вдаватися до дорогого перевезення негабаритних конструкцій.

Реконструкція пташника. Монтаж дерев’яних кроквяних конструкцій.

Реконструкція пташника з колишнього корівника. Вид зсередини. Покрівельні конструкції від Праґма. Україна.

Нове будівництво пташника.

Тут все відбувається в класичному стилі, розробляється проект і будуються будівлі, які одразу відповідають всім технологічним вимогам. І в цьому випадку використовуються дерев’яні ферми великих прольотів для влаштування даху пташника.

Будівництво птахофабрики. Покрівельні каркаси з дерев’яних ферм. Польща.

Будівництво сучасного пташника. Процес установки кроквяних ферм. Польща

Чому дерев’яні кроквяні ферми Mitek від Праґма?

Справа в тому, що будівля для утримання птиці – це тепла будівля. Відповідно необхідно утеплювати покрівлю, а це дуже зручно і вигідно робити, використовуючи дерев’яні ферми.

Основна перевага дерев’яного каркасу для даного типу будівель – це зручність влаштування якісної теплоізоляції стелі. По-перше до дерева зручно кріпити будь-що, передусім тому, що між дерев’яними фермами невелика відстань (в будівництві позначається терміном «крок ферм»), особливо якщо порівнювати з відстанню між металевими фермами, де відстань буде близько 6м (мінімум 3м). Ми проектуємо ферми з кроком 1,2м, як раз по ширині рулону утеплювача, щоб можна було зручно і швидко його покласти в кілька шарів не підрізаючи, не створюючи відходів. Принцип зберігається і для утеплення стелі і для площини покрівлі. Крім того, нижній пояс ферми є основою для влаштування стелі (підшивки профнастилом або іншим стельовим матеріалом).

Головною перевагою влаштування дерев’яного каркасу покрівлі в порівнянні з металевим є ціна. Як правило вартість дерев’яних конструкцій менше металевих на 25-40%. Продовжимо порівняння. Будь-який каркас необхідно обшити і теплоізолювати. Вартість утеплення істотно відрізняється в залежності від того, який каркас потрібно теплоізолювати дерев’яний або металевий. Для металоконструкцій правильним рішенням є установка готових заводських сендвіч-панелей, а для дерев’яних каркасів – можна використовувати той же, принцип, а саме, укласти утеплювач між двома листами профнастилу, але зробити його дешевше, за рахунок виготовлення в умовах будівельного майданчика.

 Порівняння типів утеплення по металевому каркасу і по дерев’яному

Утеплення по дерев’яному каркасу (за допомогою мінеральної вати).

Утеплення по металевому каркасу (за допомогою сендвіч-панелі).

В даному випадку ми маємо товщину утеплення мінеральною ватою 150мм. І різниця між відносними вартостями на 1м2 площі забудови складає 1,6 рази на користь дерев’яних конструкцій.

Загін для страусів накритий дерев’яними фермами.

«Праґма» готова допомогти Вам у реалізації задуманого проекту за рахунок технології Mitek, яка дозволяє проектувати і виробляти дерев’яні каркаси, а також конструкції для даху з дерева з використанням метало-зубчастих пластин (МЗП) в якості з’єднувальних елементів. Каркас і дах, зібрані з ферм за технологією Mitek мають ряд переваг:

  • Вартість– конструкція для пташника з дерева обходиться в 2-3 рази дешевше аналогів з металу. Технологія проектування ферм Mitek із застосуванням МЗП дає нам можливість використовувати мінімум металу при складанні дерев’яних панелей і ферм.
  • Надійність – програмний комплекс Mitek дозволяє нам проектувати конструкції з дотриманням всіх діючих будівельних норм України, а сучасні технології виробництва забезпечують мінімальну похибку при складанні ферм на заводі.
  • Ергономічність – ми створюємо дерев’яні ферми без зайвих елементів, кожна частина Вашого даху або каркаса для пташника буде встановлена саме там, де вона доцільна, забезпечуючи найефективнішу роботу всієї конструкції.
  • Екологічність – ми використовуємо хвойні породи дерев, і при виробництві, просочуємо деревину нешкідливим антисептиком, який не має запаху. Ви можете бути впевнені в тому, що конструкція не втратить своєї несучої здатності.
  • Масштабність – технологія дерев’яних ферм Mitek дозволяє перекривати прольоти до 30 м без внутрішніх опор, при цьому, ніяк не обмежуючи довжину будівлі. Ви отримаєте простору споруду для свого пернатого господарства.
  • Швидкість збирання – конструкції на основі дерева мають меншу вагу, що дозволяє прискорити темп будівництва пташника і полегшити сам процес збирання елементів на будівництві.
  • Гарантія – ми є компанією з власним виробництвом, що дозволяє нам поставляти конструкції без посередників. Ви точно будете знати де, як і коли були створені Ваші ферми. Для повної впевненості ми даємо юридичні гарантії на 10 років для всіх наших конструкцій.

Таким чином ми можемо спроектувати дерев’яні конструкції, і надати допомогу в будівництві пташника.

 

Приклади наших робіт: