Дерев'яні конструкції для даху

Для створення кроквяної системи для даху з дерева існує кілька способів: зробити традиційний каркас із крокв, стійок, підкосів і затяжок або використати готові кроквяні ферми.

Ми розрахуємо дах за Вашим індивідуальним завданням і запропонуємо оптимальний варіант конструкції в залежності від архітектури будівлі, положення несучих стін, кутів нахилу даху, типу покрівельного матеріалу.

Крім проекту ми виготовимо конструкції для покрівельного каркасу. Це може бути комплект бруса для традиційної кроквяної системи чи дерев’яні ферми, вироблені на заводі.

Традиційна кроквяна система.

Традиційною називають кроквяну систему, що складається з:
Крокв – несучі елементи, що утворюють площину схилу даху;
Стійок – несучі вертикальні опорні елементи;
Підкосів – брус, розташований під нахилом між несучими елементами, перешкоджає провисанню крокв та зміщенню елементів;

Крім базових складових у традиційній кроквяній системі також є:
Гребеневий брус – розташований горизонтально вздовж гребеня даху брус, на який спираються крокви.
Ригелі (прогони) – горизонтальний несучий елемент, що розподіляє навантаження на стійки.
Затяжки – використвуються для нівелювання розпорного ефекту у крокв, щоб кроквяні ноги не «роз’їхалися»;
Мауерлат – розташований по контуру стін, являється опорою під крокви чи стійки, необов’язковий елемент, якщо влаштований монолітний армопояс. В каркасних будинках функцію мауерлата виконує обв’язочний брус. Опорний брус, що виконує таку ж функцію як і мауерлат, але розташований на внутрішніх стінах називається лежінь;
Кобилка – брус для формування карнизного звису, кріпиться до краю крокви.

Готові дерев’яні ферми для даху.

Дерев’яні ферми швидко монтуються і мають стабільну конструкцію – це переваги, через які готові ферми поступово витісняють з ринку звичайні крокви.

Чим швидше встановити каркас даху тим швидше вийде постелити гідробар’єр, і сховати будинок від опадів. Також прискорення термінів знизить витрати на працю монтажників і на поїздки на будмайданчик.

Стабільна конструкція – це запорука красивих і рівних поверхонь, та їх збереження з плином часу. Правильно спроектованаферма збереже свою форму навіть при значних зовнішніх навантаженнях наприклад від тяжкого мокрого снігу і не провисне навідміну від простих крокв.

Чому кроквяні конструкції дахів і мансард на МЗП користуються все більшою популярністю? Вибір проекту даху – справа не проста. Особливо якщо є бажання не тільки захистити житло і надати йому закінчений вигляд, а ще й внести оригінальну родзинку в заміський будинок або котедж. Проте, зазвичай, чим оригінальніше й красивіше( а значить, складніший проект), тим більші витрати потрібні для забезпечення його функціональності й надійності, і тим довше він будується.

Щоб усунути ці недоліки, були винайдені нові види каркасів для дахів – кроквяні конструкції, що з’єднуються металевими зубчастими пластинами (МЗП). За їх допомогою можна зводити надійні дахи будь-якої складності в найкоротші терміни. Ця технологія виявилася справжнім проривом, і з 60-х років минулого століття поширилася на весь світ.

Рис1. Архітектурний проект будинку з мансардою

Рис.2 Реалізація проекту з допомогою дерев’яних конструкцій

Для населення нашої країни – це новинка, тому фахівці компанії ПРАҐМА рекомендують коротко ознайомитися з її перевагами.

Чим відрізняється нова технологія і чому їй можна довіряти?

Кроквяні конструкції виготовляють із струганого бруса і сорту деревини, попередньо обробленого біозахисним засобом. МЗП виробляють зі сталі, товщиною до 2,5 мм. За їхньою допомогою дерев’яні балки та брус зшиваються в кілька разів надійніше, ніж цвяхами або шурупами. МПЗ запобігають ковзанню – і в результаті конструкції переносять велике навантаження на скручування.

Проектування сучасного даху проводиться за допомогою комп’ютерних програм, тому кроквяні конструкції на МЗП:

  • дозволяють створювати ферми абсолютно різних геометричних форм і комбінувати їх в одному проекті;
  • дають можливість робити значні прольоти між балками (до 30 м), що полегшує вагу всієї конструкції;
  • мають високі експлуатаційні якості та довговічний термін служби;
  • відрізняються простотою, точністю і швидкістю монтажу.

Додатковою перевагою є можливість складати дах із зібраних раніше на заводі блоків, кожен з яких важить не більше ніж 80 кг. Це дозволяє заощаджувати на оренді підйомного крана, який в таких умовах не потрібен.

Рис.1 Проект ферм Mitek для приватного будинку

Рис.2 Підготовчі роботи

Рис.3 Ферми в проектному положенні

Рис.4 Дах під керамічною черепицею

Які види конструкцій можна зробити на МЗП?

У нашій місцевості, де взимку випадає сніг, найбільш доцільно використовувати скатні дахи, оскільки на них менше затримуються опади. Розглянемо коротко найпопулярніші їх види.

Односхилий дах. Це найпростіший і економічний варіант. Часто використовується для котеджів.

Двосхилий дах. Перевірений і недорогий тип з якісною самоочисною здатністю і можливістю влаштувати балкон з фронтального або бічного боку. Форма такого даху може бути симетричною і асиметричною.

Вальмовий дах. Користується високим попитом, оскільки виглядає гармонійно, акуратно і більш сучасно.

Багатощипцеві дахи. Це вже більш складні конструкції, іноді з кількома рівнями. Прекрасно прикрашають особняки, елітні заміські будинки.

Дах з горищем.

Майже в будь-який дах можна вписати горище, а з конструкціями Mitek, можна запроектувати повноцінне приміщення для зберігання, одразу з лагами для підлоги, і з решіткою для влаштування стін. Таке горище буде зручно обшити прямо по конструкціях, оскільки обшивку можна кріпити безпосередньо до дерева.

Сам тип ферми в цьому випадку називається «горищним». На фото показаний принцип його влаштування: це цілісна конструкція, в якій є «рамка» для майбутнього приміщення. Різниця між горищною фермою та фермою для мансарди зазвичай полягає у висоті до стелі. Горище не обов’язково робити повнорозмірним. Для зберігання речей може бути достатньо висоти 1,7 м.

Нижче на фото модель з програмного комплексу Pamir. Горище, вид зсередини. Червоними і синіми хрестами позначені просторові зв’язки – обов’язковий елемент стійкого даху.

Особливості проектування дахів

У наші дні вже ніхто не будує житло своїми силами або із залученням народних умільців, майстрів на всі руки. Для отримання вражаючого результату необхідні спеціальні знання та унікальні навички, сучасне промислове обладнання та прогресивні технології, зокрема програмне забезпечення.

Для того, щоб домогтися високої якості, потрібно також використовувати екологічні матеріали. Саме тому компанія ПРАҐМА застосовує дерев’яні ферми на метало-зубчастих пластинах. Нами встановлено величезну кількість кроквяних систем з використанням сертифікованої технології та продукції MiTek для різних дахів, включаючи найскладніші. Найбільш цікаві проекти ви можете побачити в нашому портфоліо.

Перед тим, як приступати до будівництва даху, ми враховуємо:

  • розміри, ухил і конфігурацію даху;
  • вентиляційні виходи, камінні труби та інші елементи;
  • питому вагу конструкційних і покрівельних матеріалів;
  • кліматичні та інші умови згідно з державними будівельними нормами (ДБН).

Щоб урахувати всі нюанси якісного проекту, потрібен цілий технічний відділ. Тому в компанії ПРАҐМА існує підрозділ, в якому працюють інженери – професіонали високого рівня.

Рис.1 Проект даху з криволінійними конструкціями

Рис.2 Ферми для каркасу даху

Рис.3 Монтаж конструкцій

Рис.4 Зібраний каркас даху

Чому вигідно співпрацювати з компанією ПРАҐМА?

Наша компанія готова нести відповідальність за високий результат, тому дає 10-тирічну гарантію на каркасні конструкції. Але вони можуть прослужити набагато довше – більше 50-ти років за умови відповідної експлуатації.

Що ви отримуєте, звертаючись у нашу компанію:

  • Ми складаємо проект відповідно до державних будівельних норм України (ДБН). Це гарантія того, що надалі, після завершення будівництва, об’єкт буде прийнятий відповідними службами.
  • Ми розробляємо проекти за допомогою спеціальних комп’ютерних програм. Тому будь-які помилки виключені. За готовими кресленнями наші майстри швидко і якісно виконають роботу. Після її закінчення ви отримаєте дах, який надійно і довго служитиме, а також матиме акуратний, сучасний і естетичний вигляд.
  • Компанія ПРАҐМА володіє передовими технологіями, має необхідне обладнання, використовує натуральні екологічні матеріали. Це гарантує не тільки комфорт, а й безпеку для мешканців.
  • Монтаж кроквяної системи ми довіряємо тільки сумлінним працівникам, які знають свою справу, і відповідають за бездоганність її виконання.
  • Наші технічні можливості дозволяють створювати проекти будь-якої складності і під будь-які запити.

Це означає: якщо у вас обмежений бюджет – ми зорієнтуємо вас, як заощадити; якщо вам потрібен ексклюзив – ми знайдемо, чим вас здивувати.

Приклади наших робіт: