Дерев'яні конструкції для будівництва та реконструкції свинарників

Сільське господарство, зокрема свинарство, активно розвивається, і все більше підприємців-свинарів розмірковують про розширення власного виробництва. Тому стають актуальними питання про реконструкцію і відновлення старих свинарників та про будівництво сучасних свинокомплексів.

Нижче ми розглянемо застосування дерев’яних конструкцій при реконструкції або новому будівництві споруд сільськогосподарського призначення.

Реконструкція та відновлення старих свинарників

Головна проблема при реконструкції старих свинарників – це необхідність заміни старого каркасу покрівлі. Оскільки реконструкцію треба здійснити в стислі терміни, щоб не зупиняти на довгий час виробничий цикл з вирощування свиней, використовують конструкції, що швидко монтуються. До таких конструкцій відносяться дерев’яні кроквяні ферми. Невелика вага дерев’яної ферми (близько 120 кг при довжині 12 м) дозволяє застосовувати її на старих стінах без проведення заходів з підсилення фундаментів і огороджувальних конструкцій.

Значною перевагою використання великопрольотної дерев’яної ферми є можливість створення вільного планування всередині приміщення, можна прибрати внутрішні опори або розширити будівлю і виконати опирання конструкції на зовнішні стіни. Дерев’яними фермами MiTek можна перекривати прольоти до 30 м.

Рис.1 Реконструкція свинарника в Київській області, монтаж за температури -5 градусів за Цельсієм.

Рис.2 Реконструкція з розширенням свинарника, Черкаська область.

Рис.3 Заміна каркасу покрівлі на свинарнику в с. Бакаєве.

Ферма має рівний горизонтальний пояс, по якому легко зробити утеплення та підшити стелю. Горизонтальна стеля зменшить внутрішнїй об’єм приміщення, а значить зменшить і обсяг повітря, який потрібно обігрівати в холодну пору року. Нижче на схемі більш наочно показана різниця між об’ємами.

При горизонтальній стелі розподіл повітряних мас відбувається більш природно, ніж при похилій. Тепле повітря знаходиться ближче до тварин, не скупчується під стелею – це ще один плюс до енергоефективності споруди.

Рис.4 Обсяг повітря який необхідно прогріти взимку:

V1 – У випадку з горизонтальною стелею.
V2 – У випадку з похилою стелею.

 

Застосування дерева при будівництві сучасних свинокомплексів

Вітчизняні виробники свинини переймають досвід господарювання у зарубіжних компаній і використовують в своїх комплексах ті принципи будівництва, які зарекомендували себе як найбільш рентабельні. У Польщі, Чехії, Німеччині та інших європейських країнах, з яких беруть приклад наші аграрії, повсюдно використовується дерево. Це зручний будівельний матеріал з відмінними експлуатаційними характеристиками, до того ж відноситься до відновлюваних ресурсів. Тому при створенні сучасних свинарників в Україні впроваджуються ефективні методики швидкомонтованих дерев’яних конструкцій, і все рідше застосовуються металеві або залізобетонні елементи покрівельного каркаса.

Особливості утеплення в сучасних свинокомплексах

Принцип утеплення залежить від обраного способу вентилювання будівлі. Виходячи з нашого власного досвіду і досвіду наших партнерів (технологів BigDutchman і Hogslat), покрівлю в основному утеплюють тільки по стелі, так як приплив свіжого повітря в приміщення йде через стінові клапани. Але є кілька прикладів серед наших робіт, де чисте повітря всередину приміщення потрапляє з підпокрівельного простору через перфоровану стелю або стельові клапани, тому там утеплюється весь простір даху, створюючи своєрідну рекупераційну систему. Детальніше дивіться на моделі:

Рис.5 Модель подвійного утеплення підпокрівельного простору.

Рис.6 Схема вентиляції за допомогою стельових клапанів. Приплив повітря через карниз

Підшивка.

По дерев’яним фермам зручно кріпити будь-яку підшивку. Цьому сприяє невелика відстань між конструкціями, при якій немає необхідності ставити прогони, рейки, або інші проміжні опорні елементи. Та й сам матеріал легко обробляється, і тому в нього можна одразу закручувати саморізи, не витрачаючи час на висвердлювання отворів і пошук необхідного кріплення.

Низька теплопровідність дерева.

Ще одною серйозною перевагою ми вважаємо низьку теплопровідність деревини. Це хороший теплоізоляційний матеріал. Утеплювач вкладається між фермами, і при цьому не потрібно ховати саму конструкцію під шаром утеплювача.

Рис.7 Утеплювач між дерев’яними фермами.

Правильний підхід.

Будь-яка конструкція в сучасній будівлі для утримання тварин, потребує інженерного підходу в проектуванні і будівництві. Зокрема дерев’яні кроквяні конструкції для свинарників розраховуються з урахуванням всіх навантажень на покрівлю, що забезпечує їх надійність та міцність. Дерев’яні заготовки проходять вогне та біозахисну обробку сучасними засобами, що безпечні для людини і тварин. Ферми виготовляються на виробництві, і проходять контроль якості готових конструкцій. На об’єкт приїжджають кроквяні ферми, готові до швидкого монтажу, ця особливість дозволяє монтувати каркас практично за будь-якої погоди в будь-яку пору року.

Незаперечні переваги дерев’яних ферм:

Дерев’яні конструкції служать довше. Необроблена методом гарячого цинкування сталь швидко руйнується від аміачних випарів, в той час як дерево навпаки набирає від них додаткову міцність.

Простота установки обладнання. У зв’язку з тим, що дерев’яні кроквяні ферми монтуються з меншим кроком, ніж металеві конструкції, в них легко встановити обладнання для вентиляції та освітлення. Дерев’яні ферми зазвичай проектують із кроком близько 1,2м.

Дерево підтримує ідеальний мікроклімат. Для того щоб тварини краще себе почували і мали стійкий імунітет, потрібно подбати про чудові умови їх утримання. Деревина, як екологічно чистий матеріал, відмінно підходить для цих цілей. На ньому не утворюється конденсат, і воно добре підтримує оптимальну температуру в будь-яку пору року. Тому в приміщеннях з дерев’яним дахом завжди комфортніше перебувати.

Рис.8 Будівництво сучасного свинарника за німецькою технологією. Білоцерківський район.

Рис.9 Та сама будівля, вид згори на дерев’яні конструкції каркасу даху.

Те що переконає Вас в якості вироблених конструкцій:

– Праґма використовує тільки деревину, яка відповідає стандартам якості Mitek;

– Проектування виконує сертифікований інженер з допомогою ліцензійного програмного забезпечення Pamir;

– Виготовлення конструкцій здійснюється за технологією та на обладнанні Mitek.

Крім проектування і виготовлення дерев’яних ферм, ми пропонуємо доставку на будмайданчик готових виробів, яку ми здійснюємо по всій Україні. Кожне замовлення супроводжується безкоштовними інженерними консультаціями, і виїздами на об’єкт.

 

Приклади наших робіт: