Дерев'яні конструкції для будівництва корівників

У цій статті ми розглянемо актуальні варіанти застосування дерев’яних конструкцій в будівництві корівників та інших споруд для утримання ВРХ.

Для зручності розділимо на 4 напрями:

Реконструкція та відновлення старих корівників.

Перспективним напрямом для підприємця, власника ВРХ, є реконструкція і відновлення старих корівників. Можна зекономити і ефективно інвестувати збереження. В першу чергу у старих будівлях необхідно замінити покрівлю разом із карскасом, оскільки дах прогнив, підтікає, і загалом, вже давно відслужив свій експлуатаційний термін. Капітальні стіни зазвичай перебувають у ліпшому стані, і потребують лише незначного ремонту і нарощування по висоті, якщо змінюється схема обслуговування приміщення. Ми пропонуємо скористатися пропозицією, і повернути “життя” старому корівнику. А саме за короткий проміжок часу та зі значною економією замінити старий дах. Дерев’яні ферми заводського ворибництва підходять ідеально!

Дерев’яні конструкції коштують у 1,5 – 2 рази дешевше, у порівнянні з металевими. Не менш важливою перевагою дерев’яних покрівельних конструкцій є вага, значно менша ніж у традиційних будівельних матеріалів для великопрольотних конструкцій (метал, залізобетон). Кроквяні ферми довжиною 12м важать близько 120кг. Таким чином фундаменти в будівлі під реконструкцією не потребують підсилення.

Реконструкція даху корівника з допомогою деревяних ферм досить проста – її можна виконати самостійно. Монтаж виконується у швидше ніж збирання конструкцій з бетону чи металу. Наприклад, монтаж дерев’яних ферм для даху площею 1000м2 може бути виконаний досвідченою бригадою за тиждень. Дерев’яні ферми можуть накрити значні прольоти – до 30 м між стінами без проміжниї опор. За рахунок цього можна розширити внутрішній простір приміщень, прибравши опори, що заважають, а місце, що звільнилося, використати більш раціонально.

Будівництво сучасних корівників.

У класичних корівниках з протягами, надої значно зменшувалися, ніж у павільйонах, пристосованих до холодного утримання. Відомо, що корови краще переносять мороз аніж спеку, тому їм потрібен сухе і прохолодне повітря, насичене киснем. Для будівництва корівника, щонайкраще підходять наші конструкції.

У країнах із розвиненим сільським господарством (Канада, Голандія, Німеччина, Чехія) більшість ферм будують із дерева, що має добрий рівень теплоізоляції, і створює сприятливий мікрокліма всередині. В такому приміщенні взимку не холодно, а влітку не жарко. Дереву властива низька теплопровідність тому на ньому не осідає конденсат у такій кількості як на конструкціях з металу. У аміачному середовищі корівника сталь швидко руйнується, а дерево, навпаки набирає міцність. Дерев’яні конструкції набагато легші від інших – кроквяні ферми довжиною 12м мають вагу близько 120 кг. Тому для деревяних корівників нового типу не потребують такого потужного фундаменту, як для цегляних чи залізобетонних споруд. Дерево мпоєднується з будь-яким матеріалом, тому з його допомогою легко робити прибудови поступово розширюючи виробництво.

Переваги застосування сучасних дерев’яних конструкцій для корівників.

  • Дерев’яні конструкції коштують у 1,5 – 2 рази дешевше, ніж металеві;
  • У приміщеннях із природнього матеріалу виникає найбільш сприятливий мікроклімат – в ньому комфортніше знаходитися людям і тваринам;
  • Деревина має низьку теплопровідність, на ній не осідає конденсат;
  • Сталь швидко руйнується (кородує) під впливом випаровувань та солей аміаку, а деревина, навпаки, набирає від них міцність;
  • Будівництво чи реконструкція корівників, телятників на базі дерев’яних конструкцій досить прості – їх можна здійснити самостійно. Монтаж дерев’янных ферм здійснюється у декілька разів швидше;
  • Дерев’яні ферми Mitek – це прольоти до 30м завширшки;
  • З деревини зручно влаштовувати прибудови.

Про надійність дерев’яних конструкцій.

Оскільки корівники це великі приміщення, то накривають їх переважно металевими, залізобетонними та дерев’яними фермами. Між цими варіантами найдешевший – дерев’яні конструкції за технологією Mitek, що не поступаються аналогам ані в довговічності, ані в міцності. Багато фермерів побоюються використовувати деревину, оскільки не впевнені в її надійності. Та якщо зрозуміти суть технології Mitek, то стає очевидно, що хвилювання невиправдані.

Mitek – це технологія, в основі якої лежить точний розрахунок системи дерев’яних конструкцій з урахуванням усіх навантажень, відповідно до Державних будівельних норм. Проект створюється за допомогою програмного забезпечення Pamir. Згідно з ним виготовляється брус необхідної довжини і перерізу. Для конструкцій використовується деревина першого сорту. Всі деталі з’єднуються між собою промисловим способом з допомогою оцинкованих металевих зубчатих пластин (МЗП).

Види дерев’яних конструкцій, що застосовуються для будівництва і ремонту корівників, що виробляє компанія «ПРАГМА»

  • Дерев’яні ферми на МЗП для дахів і навісів– для реконструкціі телятників і корівників, значно розширюючи їх внутрішній простір за рахунок видалення непотрібних перегородок чи інших проміжних опор. З допомогою дерев’яних конструкцій Mitek можна зробити накриття над майданчиками для вигулу худоби, навіси для зберігання сіна, кормові столи. Дерев’яні кроквяні ферми і ферми перекриття можуть спиратися на цегляні стіни, бетонні, металеві чи дерев’яні ригелі.
  • Дерев’яні стіни, колони і ригелі – застосовуються для будівництва сучасних корівників, телятників та інших сільгосп споруд, служать каркасом будівлі.

Зверніть увагу! Лише виготовлені відповідно до технології Mitek і в заводських умовах дерев’яні ферми мають всі наведені вище характеристики.

Де виготовляють дерев’яні конструкції?

“Праґма” – український виробник. Виробництво дерев’яних конструкцій знаходиться у Черкаській області. Головний офіс, де відбувається обробка замовлень та проектування, розташований у Києві.

За запитом, наші спеціалісти безкоштовно приїдуть на Ваш об’єкт, проведуть консультацію та виконають заміри. Та напротязі кількох днів зроблять розрахунки та нададуть цінову пропозицію.Після заключення договору, ми за заданий термін виготовимо конструкції та організуємо їх доставку на всій території України.

Приклади наших робіт: