Будівництво корівників

Застосування сучасних дерев'яних конструкцій при будівництві та ремонті корівників

Існує думка, що сільське господарство має невисоку рентабельність. На підтвердження цього - величезна кількість покинутих ферм в наших селах. З іншого боку купівля або оренда фермерського господарства, якраз через відтік бажаючих займатися непростим бізнесом, стала більш ніж доступною.

З'явилася можливість налагодити виробництво за допомогою сучасних технологій. І якщо реконструювати занедбані або побудувати нові корівники на основі дерев'яних конструкцій Mitek, створити в них хороші умови для утримання тварин, а також механізувати більшість процесів, то можна організувати непоганий бізнес.

Переваги застосування сучасних дерев'яних конструкцій для корівників

Широко застосовувати дерев'яні конструкції для тваринницьких ферм почали ще в Америці і Європі, де поліпшенню засобів виробництва приділяється особлива увага. Там вперше помітили, що дерево - кращий матеріал для таких цілей. Тому є кілька причин:

 1. Дерев'яні конструкції коштують в 2 рази дешевше, ніж металеві.
 2. У приміщеннях з природного матеріалу утвориться найбільший сприятливий мікроклімат - у ньому комфортніше перебувати людям і тваринам.
 3. Дерево має низьку теплопровідність, на ньому не осідає конденсат.
 4. Сталь дуже швидко руйнується під впливом парів і солей аміаку, а дерево, навпаки, від них набирає міцність.
 5. Дерев'яні конструкції набагато легші інших будівельних матеріалів - кроквяні ферми довжиною 12 м важать не більше 80 кг. Тому для корівників нового типу не потрібен такий великий фундамент, як для цегельних або бетонних будівель. Ще один плюс невеликої ваги - при зведенні будівлі не потрібно наймати дорогу спеціалізовану підйомну техніку.
 6. Будівництво або реконструкція корівників, телятників на базі дерев'яних виробів досить прості - їх можна виконати самостійно. Здійснюються вони в кілька разів швидше. Наприклад, збирання елементів даху досвідченою бригадою може тривати тиждень.
 7. Дерев'яні ферми дозволяють створювати значні прольоти - до 30 м між стінами без проміжних опор. За рахунок цього можна розширити простір всередині приміщень, прибравши зайві перегородки, а вивільнене місце використати для встановлення нового обладнання.
 8. Дерево поєднується з будь-яким матеріалом, тому з його допомогою легко робити додаткові прибудови, поступово розширюючи виробництво.

І головне для фермерських господарств - вартість будівництва корівників з дерев'яних конструкцій вимагає мінімальних вкладень і окупається в найкоротші терміни. Всі вироби виготовляються в Україні, переплачувати за доставку з-за кордону немає необхідності.

Трохи про ідеальні умови утримання тварин …

Домашнім коровам, крім достатньої кількості води та корму, потрібні рух, свіже повітря, простір, сонячне світло. Тому, щоб вони краще себе почували і мали хороший імунітет до захворювань, в теплий період року їх виводять на пасовища. У холодну пору тварин краще утримувати в добре освітленому, просторому і провітрюваному приміщенні, або випускати вдень на спеціальний майданчик для вигулу.

Корова не любить перегріву, тому в приміщенні не має бути тепло а тим паче жарко. Натомість ця велика тварина добре переносить зимовий холод, лише місце для сну потрібно ретельно підстелити сіном або обладнати сучасними теплоізолюючими матеріалами, щоб захистити вим'я від примерзання. Сучасні корівники нового типу дозволяють тваринам цілодобово перебувати на свіжому повітрі, лише при сильному вітрі і морозі навіси закриваються висувними шторами-заслінками.

Враховуючи, що тварини бояться протягів, краще побудувати новий корівник без зовнішніх стін, ніж використовувати стару стару ферму, де може бути багато щілин, містків холоду.

Наскільки надійні дерев'яні конструкції

Деякі тваринники уникають використання дерева, оскільки не впевнені в його надійності. Якщо ознайомитися з суттю самої технології, то можна побачити, що побоювання перебільшені.

Mitek - це технологія, в основі якої лежить точний розрахунок конструкції дерев'яної системи з урахуванням всіх навантажень, згідно з державними будівельними нормами. Проект створюється з допомогою програмного забезпечення. Відповідно до нього здійснюється виготовлення бруса необхідної довжини і перерізу. Для конструкцій використовується деревина першого сорту. Далі всі деталі з'єднують між собою промисловим способом за допомогою оцинкованих Металлозубчатие пластин (МЗП).

Технологія дозволяє значно розширити можливості використання дерева і отримувати додаткові переваги від його застосування як будівельного матеріалу. Для захисту деревини від грибків і гниття її обробляють сучасними біозахисними засобами.

Види дерев'яних конструкцій, що застосовуються для будівництва та ремонту корівників

 • Дерев'яні конструкції на МЗП для дахів і навісів – дозволяють реконструювати старі телятники і корівники, значно розширюючи їх внутрішній простір за рахунок видалення перегородок, колон, потреба в яких зникає. За допомогою дерев'яних конструкцій Mitek можна робити накриття над майданчиками для вигулу корів чи навіси для зберігання сіна. Кроквяні ферми і ферми перекриття можуть спиратися на цегляні стіни, бетонні колони, залізні або дерев'яні балки. Всі етапи робіт: проектування, виготовлення деталей в заводських умовах, доставка і монтаж здійснюються протягом місяця.
 • Дерев'яні опори, балки – застосовуються в будівництві нових корівників, телятників, різних будівель, служать каркасом будинку.
 • Стінові панелі – являють собою дерев'яні рами, обшиті вологостійкими орієнтовано-стружковими плитами. Вони можуть застосовуватися як перегородки, і як зовнішні несучі стіни, залежно від типу приміщення. За необхідності з їх допомогою можна добудовувати готову споруду.

Зверніть увагу! Не будь-які дерев'яні вироби підходять для обладнання корівників. Тільки виготовлені відповідно до технології Mitek і в заводських умовах конструкції мають усі перелічені вище характеристики.

Де виробляються дерев'яні конструкції

Компанія "Праґма" - український виробник. Завод, на якому виробляються дерев'яні конструкції, знаходиться в Черкаській області. Головний офіс, де здійснюється обробка замовлень і проектування, розташовується в Києві. Незважаючи на таке місце розташування, ми робимо все можливе, щоб клієнту було зручно.

Тому наші фахівці безкоштовно приїдуть до вас на об'єкт за запитом, проведуть консультацію і зроблять виміри. Ми організуємо доставку будівельних матеріалів по всій Україні так, що ви обов'язково отримаєте всі необхідні матеріали для будівництва згідно з домовленостями.

Телефонуйте нам: (044) 209-17-61, (067) 467-10-55 або залишіть свій номер для зворотнього дзвінка:

Замовити дзвінок

Якщо ви вже маєте готовий проект, і бажаєте розрахувати вартість конструкцій, заповніть форму для розрахунку:

Розрахувати вартість